"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Porcija atgailos ir 200 000 valandų trydos

Negerai praėjusią savaitę pasielgiau. Supykdžiau žmones, sutrukdžiau jiems detaliai mėgautis savo patiriamais sunkumais ir nei prašytas, nei kviestas įlindau su kažkokiais niekam nereikalingais pasvaičiojimais apie namų finansų valdymą, galimybių ir norų įvertinimą, šeimos išlaidų kalkuliavimą į priekį, o ne atbuline data skyles dengiant greitaisiais kreditais.

Ir kam to reikėjo, dabar galvoju? Toks buvau gerietis žurnalistas, o dabar šekit ir prisidirbau. Teks atgailauti… ir daugiau to nedaryti.

Nes niekam to nereikia. Lietuviui norisi tik gyventi geriau, bet kad tai atsitiktų automatiškai. O jeigu neatsitinka – tada skųstis. Ir bet kam bandančiam kištis – pokštelti su beisbolo lazda per galva, o kad tą mūsų tauta moka, įsitikino dar šventasis Brunonas, kuris irgi, matyt, turėjo idėjų ir pasiūlymų.

Tačiau yra vienas labai paprastas dalykas, kuris ne tik sustabdytų ūbavimų bangą ir man nereikėtų čia atgailauti, bet ir iš esmės pagerintų mūsų gyvenimą ir pakeltų ekonomiką.

Tereikia didžiuosiuose portaluose uždrausti komentarus. Ir viskas.

Apytiksliai ir iš akies paskaičiavau kasdienius mūsų minios demokratijos kolosų komentarų kiekius ir gavau maždaug 27 000 komentarų, įtraukime čia dar mažesniuosius portalus, atmeskime ne darbo valandomis rašomus komentarus ir apsistokime ties 35 000 komentarų per dieną. Atkreipkite dėmesį, jog aš net neliečiu nišinių puslapių, generuojančių irgi tūkstančius kasdienių atsiliepimų pačiomis įvairiausiomis temomis – nuo svogūnų laiškų iki Sabonio. Šitą sociumo dalį su didžiąja dalimi prasmingų ir „į temą“ pastebėjimų palikime nuošalyje ir apsistokime ties bereikšme tryda, kurią kasdien paleidžiame į interneto platybes.

Trydos nesulaiko net ir savaitgaliai, bet jų neskaičiuokime – jeigu žmonėms tai laisvalaikio leidimo būdas, tebūnie. Bet pridėkime kelias ypatingas dienas, kai vienas straipsnis apie kokią nors ypatingai žiaurią avariją gali sugeneruoti apie tūkstantį marodieriškų (angliškai yra labai gerai žodis morbid, bet čia nerandu tikslaus lietuviško atitikmens) komentarų ir pažiūrėkime, ką turime. Maždaug 800 000 komentarų per mėnesį. Atmeskime nepilnamečius ir pensininkus (nors jų daug, tačiau koja kojon su technologiniu progresu žengia nedaug kas) ir sakykime, kad turime 600 000 darbingo amžiaus žmonių parašytų komentarų

Kadangi mūsų vidutinis komentatorius turi ne tik perskaityti straipsnį, bet dar ir susivokti savyje, kokį šedevrą jis nori išspausti ir dar jį atbarbenti klavišais, tai šitam visam procesui gali prireikti ne mažiau, kaip pusvalandžio. Tačiau paprastai komentatoriai vienu išstojimu neapsiriboja, kiti jau rašosi greičiau, tad vėl sakykim, kad vidutiniškai vienam komentarui prireikia dvidešimties minučių.

Dauginam ir skaičiuojam – darbingoji Lietuvos dalis per mėnesį sugaišta 200 000 valandų, kad pasakytų urbi et orbi, jog viskas blogai, pinigų nėra, valdžia kalta dėl viso, o jei ne valdžia, tai verslininkai vagys, kad Lietuvoje nėra jokių perspektyvų niekam, kad visą laiką lyja ir iš tos sudirbtos šalies tuoj išvažiuos paskutiniai padorūs žmonės – tai yra jie.

200 000 valandų Lietuva skiria šitai dizenterijos epidemijai.

200 000 valandų praleidžiame kaltindami kitus, likimą, Lietuvos valstybę apskritai ir Kubilių konkrečiai.

200 000 valandų, per kurias galima:

produktyviai dirbti
gerinti savo verslą
kurti naujas verslo idėjas
nuosekliai ieškoti darbo
tobulinti namų finansų apskaita
galvoti, kaip didinti pajamas
padvigubinti valstybinių įstaigų drbo našumą
pritraukti daugiau investicijų ir ES paramos
Ir visa tai pasiekiama taip paprastai. Tereikia UŽDRAUSTI interneto komentarus darbo dienomis nuo 8 iki 17 valandos. Ir viskas. Mūsų valdžiai, kuri sugeba tikrai originaliai įvesti draudimus į pačias įvairiausias gyvenimo sritis, tai neturėtų būti labai sudėtinga.

Tiesa, tada susitvenkusi tryda greičiausiai pratrūktų, pramuštų, regis, nepramušamą kantrybės užtvanką ir virstų revoliucija, bet čia jau pašalinis efektas. Nedidelė revoliucija dar niekam nepakenkė.

P.S. Šio straipsnio komentarai bus leidžiami tik nuo 17 valandos, savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Comments are closed.

Scroll to top