"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Rinkimuose visada dalyvavau. Ir dalyvausiu. Ačiū Dievui, ne kaip kandidatas (gal smegenys iki to nesusisuks), bet kaip rinkėjas. Dar kartais kaip rinkiminių laidų vedėjas. Ir šiemet, dar tik įsibėgėjant agitacijai, jau galiu pasakyti asmeninę nuomonę, kad tokių rinkimų dar nesu matęs.

Politinė pilnatis šaukia pacientus

Rinkimuose visada dalyvavau. Ir dalyvausiu. Ačiū Dievui, ne kaip kandidatas (gal smegenys iki to nesusisuks), bet kaip rinkėjas. Dar kartais kaip rinkiminių laidų vedėjas. Ir šiemet, dar tik įsibėgėjant agitacijai, jau galiu pasakyti asmeninę nuomonę, kad tokių klaikių rinkimų dar nesu matęs.

Jau nebe rinkimai, o kažkoks astronominis reiškinys. Užsitęsusi masyvi pilnatis, kuri ir tęsis iki spalio keturioliktos dienos. Pilnatis su visomis jai būdingomis pasekmėmis.

Gal jau nelaiku susenau ir man atrodo, kad anksčiau žolė buvo žalesnė, merginos gražesnės, gazuotas vanduo po tris kapeikas ir šiaip viskas geriau. Bet rinkimai tikrai buvo kitokie. Buvo poliarizuotos ideologijos, buvo charizmatiški ir abejingų nepaliekantys lyderiai, buvo debatai apie Lietuvos ateitį. O kas dabar?

Ekonomistė Aušra Maldeikienė labai tiksliai pastebėjo, kad ideologijos virto mišraine, o kadangi mišrainė gerokai pastovėjusi, tai tinka tik šiukšlių kibirui. Socialdemokratai atstovauja stambųjį kapitalą, liberalai švaistosi kairiesiems būdingais teiginiais, o konservatoriai ideologine prasme atrodo kaip prieš automobilio šviesas atsidūrę triušiai. Net ir pavidolems nėra dėl ko dusti.

Partijos yra arba solidžios, bet su nuliu charizmos. Arba yra lyderis ir tuštuma jam už nugaros. O ir patys lyderiai tik dėl kvapo ir net neslepia nesiruošiantys keisti turimų darbo vietų. Na, nebent į premjero kėdę, bet ir tai su sąlygomis. Pasiklausęs tokių kalbų dviveidis romėnų dievas Janusas verkia kamputyje.

Taip pat dar niekada nemačiau, kad tiek žmonių, kuriuos laikiau labai intelektualiais ir protingais, vienu metu išprotėtų ir pasirinktų tokį ar kitokį politinį kelią. Jeigu tai būtų olimpinė rungtis, susižertume visos prabos medalius.

Ir dar tai pirmieji rinkimai, kai kandidatai  atvira krūtine ir plačiomis šypsenomis metėsi į internetą ir socialinę žiniasklaidą. Rezultatai šiai dienai? Labai panašūs į tuos, kurie būna, kai beždžionei duodi granatą. Viešųjų ryšių ir IT bendrovės, žinoma, trina delniukus, skaičiuoja krentančius litukus ir aš labai dėl jų džiaugiuosi. Bet negi niekas už tuos gautus pinigus nejaučia bent jau lengvo sąžinės graužimo ir nenori paaiškinti, kad nepakanka susikurti svetainę ar pradėti spaminti visą Facebooką su savo pūstažandžio nuotraukomis ir raginimais balsuoti? Lengvo graužimo? Tokio – hrum, hrum, hrum? Ne, niekas?

Panašu, kad niekas. Nes tai kas vyksta internete yra viena didžiulė masyvi antireklama ne tik patiems kandidatams, bet ir parlamentarizmui bei visai rinkimų sistemai apskritai.

Vieni kandidatai nupasakoja, kaip jie veržiasi į butus.

Kiti kaip www.kandidate.lt prie savo draugų priskiria greitųjų kreditų bendroves, treti atsidaro interneto puslapius adresu www.atsiduosiu.lt, ketvirti susikuria svetainę, bet pamiršta ją užpildyti, penkti iš viso į Lietuvą atskrenda iš kosmoso, nešdami žinią iš Marso ir perduodami ją per savo laisvalaikiu prostituojančią žiniasklaidą.

Žmonės, iš kur jūs tokie? Kas jums patarė taip elgtis? Nueikite ir duokite tam patarėjui per marmūzę. Turbūt būtų teisingiausias sprendimas.

Bet, žinoma, visus apšoko „Tvarkos ir teisingumo“ ereliai su savo klipu, kuriame moterį sutraiško per langą išmestas televizorius.

Ir netgi ne pačiu klipu, o ciniškais pasiteisinimais apie menines priemones ir patyrusius specialistus, kurie pasiūlė tokią idėją. „Specialistai“ irgi broliai šaunuoliai, matyt, numelžė erelius už meninius sprendimus ir idėjas.

Kas blogiausia – visas šitas cirkas dar įsibėgėja, savo klyksmais užgoždamas dar ne visai sveiką protą praradusių kandidatais bandymais kalbėti apie problemas, klounus ir pacientus pastatydamas į vieną su greta su žmonėmis, kuriems „Seimo narys“ dar šį tą reiškia. Ir priversdamas jau ir taip nusivylusią visuomenę reaguoti vieninteliu įmanomu būdu – tyčiotis ir dar labiau smukdyti parlamento prestižą, kuris ir taip jau po plintusais.

Teisus Šnurovas savo dainoje, šimtą kartų teisus.

3 comments on “Politinė pilnatis šaukia pacientus

Čia yra vieta komentarams
 1. ET

  Pamenate pasakojimą, kai vienas vyras sužinojo, kad vynas užnuodytas ir perspėjo visus žmones, bet tie jo nepaklausė, išgėrė vyno ir išprotėjo. Po kurio laiko ir vyriškis nusprendė to vyno išgerti, nes vienam išprotėjusių kaime buvo ne kas… Panašiai su rinkimais:)

 2. Liutauras

  man rodos, kad daugelis bėdų būtent dėl atvirkštinio reiškinio – daugelis kandidatų manosi internetą suprantą puikiai, todėl galį improvizuoti ir nesamdyti profesionalų. pvz. kokios Gauminos darbuose klaidelių irgi yra, tačiau jos tikrai ne tokios, kaip paminėtosios

 3. Nis

  Blogai būti kandidatu į seimą. Konkuruoti jiems tenka ne su kitais kandidatais, reikia kovoti dėl rinkėjų dėmesio, kurie ir taip kenčia nuo informacijos pertekliaus. Tam, kad išplėšti tuos kelis skurdžius kilobaitus laisvos rinkėjo operatyvinės atminties, matyt, reikia vis stipresnių dirgiklių. Nelieka vietos turiniui ir idėjoms – didžioji dalis rinkėjų turi lasivų smegenų keliems sakiniams, o tie, kurie dar nori gilintis į idėjas, tampa nykia mažuma. Teisus buvo Eriksenas “Akimirkos Tironijoje” – http://www.atsiduosiu.lt klasikinis atvejas, kuomet į vieną žodį suspaudžiamas ir turinys, ir dirgiklis, ir pranešimas.

  Ne mėnulis čia kaltas. Kiti rinkimai niekuo nesiskirs nuo dabartinių. O tempores!

Scroll to top