"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Kaip tvarkiečiai “Matricą” kūrė.

 

“Tvarkos ir teisingumo” skyrius prieš rinkimus nusprendė būti originalus. Kiek galima su kankinių aureolėmis vaikščioti ir ereliu skraidyti. Reikia kažko žaismingesnio, kas pritrauktų jaunesnį rinkėją ir parodyti, kokia energinga yra partija.

– Pabūkime filmų veikėjais? – pasiūlė kažkas. Gal samdoma viešųjų ryšių agentūra, o gal patys “tvarkiečiai”.

Idėja sulaukė pritarimo, buvo apsistota ties garsiąja “Matrica” ir imta dalintis vaidmenis. “Noriu būti Neo, o aš Morfėjumi, o aš Trinity” – greičiausiai aidėjo balsai partijos skyriuje. Galbūt kažkas net norėjo tapti agentu Smitu, bet buvo greitai užčiauptas.

Prireikė ir filmo mitologijos – alegorijų ir metaforų, tinkamų rinkiminei kampanijai ten nors vežimu vežk. Tik bėda ta, kad “tvarkiečiai” ir jų viešųjų guru arba nežiūrėjo filmo, arba jo nesuprato. Nes nuotraukoje jie mums siūlo rinktis mėlynąją “Trečiosios respublikos” piliulę. Mėlynąją! Ir ne tik siūlo primygtinai grūda, liepdami pasirinkti teisingai.

O juk bet kuris matęs “Matricą” pasakys – mėlynoji piliulė buvo ta, kuri ir toliau būtų leidusi Neo likti netikrame pasaulyje ir tikėti tuo, kuo nori tikėti. Raudonoji piliulė leido jam ištrūkti iš mašinų nelaisvės, pamatyti tikrą pasaulį, tapti laisvam ir pačiam priimti sprendimus.

Mėlynoji piliulė skirta tiems, kuriems reikia, kad kažkas viską už juos daryti, sakytų ir galvotų. Mėlynoji piliulė – mašinų ir skraidančių “sentinelių” vergams.

Panašu, kad Trečiosios Respublikos kūrėjai arba iš tiesų nėra matę filmo. Arba labai gerai žino, kas bus jų Respublikoje

One comment on “Kaip tvarkiečiai “Matricą” kūrė.

Čia yra vieta komentarams
  1. Matas

    No that, my dear people is an EPIC fail :-D. O gal jie iš tikrųjų sąmoningai tą padarė? Beveik nenustebčiau 😀

Scroll to top