"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

TV serialai. Ką žiūriu ir kodėl (1)

Vieną dieną prisėdau ir susidėliojau visą rudeninį mėgstamų serialų paketą – ir senesnių, kuriuos galima nusipirkti DVD formatu arba užsiprenumeruoti peržiūroms onlain, ir šio sezono premjerų. Susidėliojau, pasižiūrėjau ir supratau, kad reikės turbūt mesti pagrindinį darbą ir ieškoti, kam reikalingas serialų kritikas. Bet turbūt niekam.

Na, o čia bendras žiūrėjimo sąrašas ir galbūt viena kita naudinga rekomendacija.

Iš senų serialų, kurie įpusėti ir neužbaigti, šį rudenį reikėtų prisivyti:

 

„Mad Men“ („Reklamos vilkai“)

Aukščiausio lygio serialas apie septinto dešimtmečio Niujorko reklamos agentūros darbą. Visi to meto įpročiai, elgsena ir stereotipai – kaip ant delno. Vienintelis priekaištas, kad serialas šiek tiek lėtokas.

 

 

„Breaking Bad“ („Bręstantis blogis“) 

Chemijos mokytojas sužino, kad serga vėžiu ir bandydamas prisidurti prie atlyginimo ima gaminti narkotikus. Dėl įvairių priežasčių įstrigau pirmojo sezono pabaigoje ir dabar reikia skubiai vytis, nes serialas tiesiog puikus.

 

 

 

„Veep“ („Viceprezidentė“) 

Kandus satyriškas serialas apie JAV viceprezidentę ir jos nevykėlių komandą. Juokinga, bet taip, kad nesinori šypsotis. Vertas dėmesio – yra tik vienas sezonas kol kas ir man liko kelios serijos iki jo pabaigos

 

 

 

„The League“ („Lyga“)  

Ne kiekvienam. Grubaus humoro serialas apie draugus, kurių visas gyvenimas sukasi apie amerikietiškojo futbolo fantasy lygą. Ne paslaptis, kodėl man jis labai patinka. Įpusėjau antrą sezoną, spalį startuoja ketvirtas.

 

 

 

 

„Fringe“  

Irgi įpusėjom antrą sezoną, bet buvo užmestas. Be reikalo. Paranormalus serialas apie FTB agentus kartu su išprotėjusiu mokslininku tiriančius keistus mokslo nepaaiškinamus reiškinius. Globalinis sąmokslas ir alternatyvios visatos. Jėga.

 

 

Taip pat šeimyniniai serialai, kuriuos žiūrime visi kartu:

 

„Merlin“

Jauno burtininko Merlino ir jauno princo Artūro nuotykiai karaliaus Pendragono dvare.

„Sinbad“

Naujausias britų bandymas ekranizuoti legendinę pasaką. Spec. efektai kartais juokingi, bet vaikams labai patinka.

„Falling Skies“

Dar vienas įpusėtas serialas apie Žemę, kurią užgrobė ateiviai, ir likę gyvi žmonės bando organizuotis pasipriešinimą. Pirmasis sezonas buvo šiaip sau, antrajame scenaristai problemas lyg ir išsprendė.

„Supernatural“

Du broliai, galintys matyti ir kautis su įvairiomis antgamtinėmis būtybėmis, keliauja po Ameriką, ieško tėvo ir nori atkeršyti motiną nužudžiusiam demonui. Vis dar žiūrime pirmą sezoną, kadangi man jis gan juokingas, o vaikams labai  baisus ir daugiau vienos serijos jie atsisako žiūrėti. Bet nuolatos reikalauja tęsinio.

„Amazing Race“

Vienintelis žiūrimas amerikietiškas realybės šou – vienuolika komandų lenktyniauja po visą pasaulį ir vykdo įvairiausias kelionių ir nuotykių užduotis, kovodamos dėl milijono durų. Greitas tempas, puiki galimybė vaikus pamokyti geografijos ir nenuobodžios užduotys – šiuo metu žiūrime jau 20 sezoną.

Apie naujojo TV sezono naujienas, į kurias verta atkreipti dėmesį ir grįžtančius serialus parašysiu kitame įraše.

16 comments on “TV serialai. Ką žiūriu ir kodėl (1)

Čia yra vieta komentarams
 1. MArcius

  Stipriai Rekomenduoju SUITS, apie teisininku kontora.

 2. Kastis

  ir dar boardwalk empire siulyciau pabandyti;)

 3. Yabeeyo

  Suits tikrai vertas dėmesio 🙂 Ir Homeland 🙂

 4. Ignas

  Tikrai žiauriai geri serialai, dar pridėčiau, mano nuomone, genialų serialą “Deksteris” 🙂

 5. Raimonda

  “Homeland” l.rekomenduoju, taip pat patiko “Revenge”, “United States of Tara”.

 6. Beatričė

  BŪTINAI išbandyk ‘Sherlock’ (BBC 2011-dabar) nerealus serjalas, rodys šį sekmadienį 21.15 per LTV, tai sumani, labai įtraukianti ir dėmesio verta Sherlocko Holmso ekranizacija XXI amžiuje.

  • Andrius Tapinas

   Beatrice, jau matyti abu sezonai, laukiu trečio, bet dar bus negreitai jis.

 7. GirlFriday

  Labai rekomenduoju Community – mano manymu originaliausią, smagiausią ir gudriausių iš šiuo metu rodomų komedijų. Puikūs aktoriai ir kūrybinė komanda.
  Mano subjektyvia nuomone, geriausia drama, vyksanti realiame pasaulyje (skirstau, nes Fringe priskiriu geriausios sci-fi dramos kategorijai) yra Justified. Šiek tiek modernaus vesterno, truputis netikėto humoro, puikiai bei netuščiažodžiaujant parašytas scenarijus ir vien tik įdomūs veikėjai, tokie kaip nenugalimasis “kaubojus”, šio vaikystės draugas/įvairaus nelegalaus verslo vadeiva ir daugybė kitų, kurių kiekvienas, nesvarbu koks smulkus jo vaidmuo, yra išbaigtas iki menkiausių detalių.
  O Supernatural po pirmojo sezono iš labiau procedural stiliaus pereina į vieną ar kelis sezonus trunkančias istorijas, įpintas į procedurals. Tačiau po 5 sezono patarčiau nebežiūrėt, nebent, taip kaip aš, labai prisirišite prie herojų ir išskirtinių humoristinių bei meta serijų, kuriomis Supernatural pelnytai išgarsėjo. Serialo kūrėjas Eric Kripke po šio sezono paliko savo darbą, nes jo vizija buvo įvykdyta, jis visada ketino kurti tik penkis sezonus, bet televizija norėjo daugiau dėl serialo sėkmės.
  Dar vienas smagus reginys yra Person of Interest. Kūrėjas Jonathan Nolan, vienas pagrindinių aktorių Michael Emerson (Lost). Apie visą matantį kompiuterį ir du vyrus, bandančius pagelbėti paprastiems žmonėms. Skamba banaliai, bet serijalas sugebėjo puikiai supinti veiksmo, intrigos, pagrindinių veikėjų draugystės ir tam tikro juokingumo/kvailumo elementus. Turėtų patikti visai šeimai, o kokybe ir istorija, manau, pranoksta Falling Skies.

 8. orvelas

  Mano patarimas, nežiūrėkite visą šlamštą iš eilės.. atsirinkite tik geriausius serialus, palaukite pirmųjų įvertinimų, galbūt net antrųjų sezonų, kad neatšauktų pradėjus žiūrėti. Tikrai su dideliu malonumu žiūriu ir atsirenku tik kokybiškus serialus, išskirtinai geri būna HBO produkcijos. Kitą laisvą laiką geriau skirkite geroms knygoms 🙂

  Asmeninis topas ne eilės tvarka: Sopranai, Lost, Californication, Breaking Bad, Boardwalk Empire ( Sopranu kureju darbas), Band of Brothers, Prison Break ( tik 1 sezonas), Sherlock. Iš Sitcomų: Friends ir How I met your mother. Ir Homeland pending.

 9. Auksinis Kardas

  Ar matėte Newsroom, apie žurnalistus? Jei taip, būtų įdomu kokia jūsų nuomonė apie šį serialą.

 10. Danielius

  Rekomenduoju
  Game of thrones (viduramžių fantasy), the walking dead (post-apo), true blood (modern fantasy), Ir kas be ko labai laukiamas stimpankinis World of Steam 🙂

 11. oxy

  Vienareikšmiškai trūksta – Homeland 🙂 Tuoj baigsiu antrą sezoną, tad trečio belaukiant mąsčiau, kas vėl galėtų šitaip užkabinti. Pasinaudosiu rekomendacijom, ačiū!

 12. modesta

  the tudors man patiko

 13. rimas

  na manau labai tiktu naujas UNDER THE DOME scenarijus Stiveno KIngo jis kazmuom man panasus i Fringa

 14. Vygis

  Jei jau Veep patiko, tai House Of Cards tiesiog desertas bus.

Scroll to top