"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Svetimos aikštės sindromas ir kas nutinka dideliam triušiui

Nuolat kartoju, kad vis dėlto pagrindinė šios vyriausybės problema yra ne kompetencija (kokia ji – mes dar pamatysime), o komunikacija. Tai jau pradeda suprasti ir patys valdžios atstovai. Ir ne tik suprasti, bet ir imtis atsakomųjų veiksmų.

Susidomėjęs stebėjau, kuo gi baigsis ūkio ministrės iniciatyva suorganizuotas pasisėdėjimas su blogeriais, nes jame buvo užslėpta nemažai prasmių – nuo to, kaip blogeriai suvokia patys save iki dabar taip madingo trolinimo.

O baigėsi pirmąja didele valdžios komunikacine pergale fronte, kuriame dar iki vakar buvo beviltiškai pralaimima. Geriausiose pozicijose patalpintos didžiųjų portalų antraštės ir pačių blogerių citatos kalba už save: „Ministrė turi humoro jausmą“, „visi nesutarimai būdavo užgesinami anekdotais“, „tinklaraštininkai pasakė, ko jie tikisi iš ministerijos, kokius rodiklius jie norėtų matyti, davė ir kitų patarimų“, „tai yra pavyzdys politikams“.

Su tuo ministrę ir galima pasveikinti – sužaista kaip iš natų, numestas jaukas, ant kurio pasimovė tokio dėmesio ištroškę ir galbūt prie to dar nepratę blogeriai – juk pati ministrė juos pasikvietė. Kaip sakoma, respectas ir uvažucha.

Man tai labai primena kokių nors Alytaus rajono smulkiųjų verslininkų asociacijos vizitą į kokią ministeriją. Kai jie yra pamaloninami dėmesiu ir pasijunta svarbūs duodami patarimus, kaip reikėtų tvarkyti tą ir aną, o ministerija linksi galva ir žymisi tuos patarimus bloknote, kurį vėliau išmeta į šiukšlių dėžę.

Kitas dalykas, kurį jau senokai pastebėjau – mūsų išgirtieji blogeriai yra komanda, kuri visiškai nesugeba žaisti išvykoje. Namų stadione – taip, čia savos sienos, sava palaikymo komanda ir pasislėpęs po savo kauke jautiesi patogiai, rašai aštriai, tiesiog draskai oponentų gynybą ir sulauki stadiono ovacijų. O štai išvažiuoji žaisti išvykos  rungtynių, pasitrauki iš savo komforto zonos ir pamatai, kad ir gynyba kiaura, ir puolimas neveikia.

Ir grįžęs į savo stadioną bandai teisintis arba prisimeni savo prigimtį ir pradedi urgzti ir kaukšėti dantimis. Bet tai jau gerokai too late

Trečias dalykas, reikia pagaliau atskirti, kur yra blogeris – komunikuotojas ir kur yra blogeris – PRščikas. Nes dabar skaitant citatas ir komentarus nebesuprantu, kuris yra kuris, kas dirba ministrės PR komandoje ir kas dar visai mielai norėtų sudalyvauti kokiame nors ūkio ministerijos vykdomame viešinimo konkurse.

Ketvirtas dalykas – pūtimasis ir pažadai savo cheerleaderiams, kad dabar tai jau nueisiu ir visus nutrolinsiu. Trolinimas kaip ir humoras yra geras tada, kai atsiranda tinkamu laiku, tinkamoje vietoje ir yra improvizuotai netikėtas. Pažadai, kad dabar tai jau trolinsiu, man primena „Juokio“ komikus, kuriems nedavė Dievas improv-talento, bet jie žino, jog turi juokinti čia ir dabar, tad kankinasi patys ir kitus kankina. Tobulas trolis yra ne tas, kuris trolina kiekvieną gyvenimo atvejį 24/7, o tas, kuris tai daro retai, bet į dešimtuką.

Reziumė – blogeriai išvykoje pralaimėjo ir dargi įsimušė keletą įvarčių patys sau. Gentlemen, you have been used.

Ir kad jau čia taip viską gražiai cituojam, tai jums leidus pacituosiu vieną trumpą dialogą iš filmo “Snatch”, kuris labai gražiai apibendrina vakarykštę “priemonę”, kaip ją turbūt įvardins ataskaitose ministrės komanda.

Turkish: Well, the big rabbit gets fucked, doesn’t it?

Tommy: Proper fucked?

Turkish: Yeah, Tommy. Before zee Germans get there.

 

52 comments on “Svetimos aikštės sindromas ir kas nutinka dideliam triušiui

Čia yra vieta komentarams
 1. pow

  Tai kas čia žadėjo “patrolinti”? Konkrečius vardus į sceną. Mačiau tik Klecką, kuris susirgo. Daugiau niekas nežadėjo nei nieko įžeidinėti, nei trolinti.

 2. Skirmantas

  O kodėl paties laidos įrašas pašalintas iš Youtubės? Čia Alytaus verslininkų klubas paliepė?

  Aš nelabai supratau kokios paties espektacijos buvo šiam susitikimui. Ko tikėjotės, Andriau?

  Birutė pasijautė nepatogiai keletą kartų ir tos nejaukios minutės buvo iš jos pusės. Į klausimus atsakymų aiškių nedavė (pasakiau negirdėjom (nors dabar nepamenu ką tiksliai sakiau) – supratau, jog tai piar’inė klaida).

  Pagrindinis trolinimas buvo tas, kad mes aiškinom Birutei kaip jai dirbti ir ką matuoti. Ir tai darėme pozityviai. Todėl, tikiu, jog tai bus produktyvu.

  Skaitydamas jūsų pastebėjimus jaučiau tone nuoskaudas. Ar jautėte nuoskaudas? Jei jautėte, tai gal galite patikslinti kodėl?

  • Andrius Tapinas

   Skirmantai, parodykite, kas ir kur pašalino laidą iš YTube ar iš Pinigų kartos portalo?

   Jokių ekspektacijų nebuvo, ministrė pasidarė puikią PR kampaniją, jūs sudalyvavote “aiškindami, kaip jai dirbti ir ką matuoti”, nors klausimas – kiek iš ten dalyvavusių žmonių yra dažnai rašantys apie ekonomiką ir teikiantys patarimus? Šimtatūkstantinė interneto auditorija perskaitė taisyklingą komunikaciją, viskas puikiai, job well done.
   O dėl nuoskaudų – tai, kaip sakiau, nebandykim trolinti 24/7, it gets old.

  • Skirmantas

   Oops. Jau yra. Vakar kai rašiau savo straipsnį apie tai kaip einu pas Birutę, tai neveikė. Gal tai buvo mano problemos. Soriukas.

   Tai jei nebuvo espektacijų, tai reiškia nuoskaudos nebuvo. Good.

   Ten dažnai rašantys apie ekonomiką buvo bent 4 blogeriai. O vis tik gal jaučiate nuoskaudą? 😉

   • Gintaras Slavinskas

    Skirmantai, o kokie buvo Jūsų lūkesčiai, einant į šį susitikimą? Duoti progą Birutei gauti pozityvios reklamos Lietuvos žiniasklaidoje? Jei taip, puiku, Jūsų lūkesčiai pateisinti. Jei ne, dar kelis kartus perskaitykite Andriaus įrašą ir suprasite, ką Andrius nori šiuo įrašu pasakyti.

  • Kazanova

   Kuklūs stebėtojai pasiliks sau teisę manyti, kad išvydus Birutę “internetų chuligano” akis aptraukė rožinė migla ir jis pasirodė joks ne chuliganas, o jaukus sušukuotas švelniai murkiantis katinukas, lakantis įpiltą pienelį. Dėl tokio atsiskleidimo dabar labai pyksta ir bando reaguoti į kiekvieną komentarą katinukiškai “piktomis” replikomis. Tiek to chuligano, tiek to politiko, pasirodo.

   • Skirmantas

    Kalbėdamas apie žiniasklaidos chuliganus, galvojau ne apie save. Čia žurnalistė Eglė taip suinterpretavo. Esu ne chuliganas visiškai. Esu geras, švelnus ir stipriai nemušu 😉

    Bet užskaitau jūsų komentarą, nes tai vienas tų retesnių atvejų, kur nekalbama apie analofekalinius diskursus. Žinote, daugybei žmonių jis tiesiog virste virsta ir liete liejasi. Baisu kiek kompleksų…

 3. mantulis

  bravo! “Man tai labai primena kokių nors Alytaus rajono smulkiųjų verslininkų asociacijos vizitą į kokią ministeriją.”

 4. A.

  Labai taikli pastaba apie rajono verslininkus.

  O ir dėl aikštės neaišku: kai kam ji buvo svetima, o kai kam (Commonsense), gal ir sava. Turbūt todėl mėgėjai (o jų, sutikime, ten buvo didžioji dalis) ir nesuprato, į kuriuos vartus mušti.

  Nežinau, kas išduoda “blogerių elito” pažymėjimus, bet bent jau mano įsivaizdavimo (srities išmanymas ir kritiškas savęs bei kolegų vertinimas) dalis tikrai neatitinka.

  • Skirmantas

   Na, ką turime – tą. Ką pakvietė – tą.

   Kam nuo to blogiau? Let me think…

 5. DF.

  Andriau, gal skaitei komentarus pas Leo bloge, bet tai jau nebe paslaptis, ka tarp eiluciu mini savo bloge – socdemu PR’scikai Commonsense.lt, kurie dabar jau oficialiai pradejo dirbti su Vesaite – jie patys patvirtino, kad Jurate is Commonsense.lt (kuri yra ir Mindaugo Voldemaro zmona), dirba su Vesaites komunikacija socialiniuose tinkluose. Paskaitykite Commonsense.lt aprasa – ji yra viena is autoriu. Google plius tinkle patys blogeriai patvirtino, kad Jurate dirba su Birute Vesaite. Paskaitykite Neriaus ir Mindaugo komentarus ziniasklaidoje ir soc. tinkluose, viskas akivaizdu – Vesaites pasamdyti jie jos vardu sukviete blogerius, patys irgi atejo, sudalyvavo, prisidejo prie komunikacijos. Apie tai, kaip suprantu, Andrius ir kalba – uzsislepe PR’scikai apsimete blogeriai. Ir kas juokingiausia – susitikime dalyvave blogeriai to net nesuprato, jais pasinaudojo ir tiek, o jie dziaugiasi: “Vesaite turi humoro jausma”.
  FAIL.

 6. grgns

  Commonsensininkai yra verslininkai. Visur ir visada. 🙂

  • Liutauras

   būtų gražu, jeigu CS apie tai viešai praneštų ir nuosekliai laikytųsi interesų konflikto vengimo praktikos

 7. Paulius

  Tikrai labai geras įrašas. Mačiau kaip tie blogeriai kalbėjo, kaip jie eis ir patrolins Vėsaitę. Jau tada man buvo keista, kaip tokie interneto guru nesupranta, kad jais pasinaudos. Sakyčiau visiškas blogeriu fiasko. Trolinimas būtų ivykęs, jei niekas nebūtų nuėjęs, ar vos keli. Tada spauda rašytų kitaip.

 8. Tomas Viluckas

  kartais gerai gyventi tokioj Palangoj ir neįsivelti į tokią PR kompaniją. Štai jums ir Coolness – “padarė” per visus galus konservatorių ir liberalų falangą internete.

  • buržujus

   Nesiveliu į šitą visur vykstančią diskusiją, bet šįkart nenutylėsiu: mažiausiai apie “padarymą” reiktų šnekėti blogeriui, kuris kandidatavo į Seimą su Drąsos kelio partija ir aklai pasakojo “jog partijai jis nepriklauso ir neturi jokių saitų su ja”. Ponas Viluckai, kol kas jūs esate Pavyzdys nr.1 kaip greitai ir paprastai “susitepti mundurą”.

   • kriu

    Bet Burzujau, ka tada pats galvoji apie visa sita situacija? Nejaugi tai paprasciausiai nekaltas sutapimas, kad ponia coolness susikviecia visus blogerius, nerisliai pasneka, situacija kazkiek pataiso CS ir paskui isaiskeja, kad Voldemaro zmona dirba jos PR komandoj? Ar nebus dalyvave susitikime blogeriai truputi pareipinti ir dabar gedisi tai pripazinti? 🙂

    • buržujus

     kriu,
     aš tai galvoju labai daug 🙂 Ir labai plačiai.
     Bet labiausiai galvoju, jog baisiai liūdna, kad dėl sveikatos negalėjau ten nueiti su savo klouno kostiumu. Ir šokiu Birutei. Būtu nors su šypsenom visi sėdėję 🙂

     • kriu

      jaja.. internetai zino apie tavo isvyka i Dzordzijos Bonjormi fabrikelius su sios istorijos dalyviais, todel nekantriai laukia tavo vertinimu… labai gerai isryskes dabar visu blogeriu pamatines vertybes ir principai 🙂

     • buržujus

      kriu,
      Nelabai suprantu, ką aš turiu įvertinti? Susitikime aš nebuvau.

      P.S.: Džordžijos Borjomi išvyką organizavo Maniac’ai, kurių CEO, kaip žinia, vakarykštį reikalą kritikavo. Tai nesuprantu ir šio sulyginimo.

     • kriu

      pats supranti, ko klausiu, tik apsimeti slanga.. na laikas parodys, ar dar yra kazka objektyvaus ir nesalisko paskaityt ar visus reik unsuskraibint nx 🙂

     • buržujus

      kriu,
      jūsų mėginimas pulti mane šioje situacijoje yra visiškai nelogiškas. Aš gi ne koks blogerių patriarchas, kad privalėčiau tinklaraštyje rašyti apie kiekvieną pirstelėjimą blogosferoje. Kodėl turėčiau tai daryti, jei ši tema man yra visiškai neįdomi?

      Jei kažko nesuprantu – feel free to enlighten me.

     • kriu

      Na tikrai niekas nieko nepuola, as tik paklausiu, o ar atsakai ar ne – tavo reikalas. Paprasciausiai man, tikriausiai kaip ir kitiems, kurie tave rinko metu blogeriu ir sharina tavo content’a, idomu, kiek koreliuoja klecko issakyta kritika ir asmeniniai draugystes rysiai su tam tikru asmeniu ir vykdoma veikla…

     • buržujus

      kriu,
      aš niekur viešoje erdvėje nepasakiau nei vieno žodžio apie Račo ir Ramanausko skandalą. Užsiminiau tik puse sakinio penktadienio internetuose.
      Kodėl tau tai neužkliūva? Juk gyvai pažįstu ir Račą, ir Ramanauską.

      Pažįstu Jūratę Voldemarienę asmeniškai, ir ką? Turiu kažką pasakyt apie tai, kad ji dirba pas tūpiausią ever ministrę? Man tiesiog neįdomu. Dar ne su tokiais klientais teko dirbti.

     • kriu

      Tai yra du nesulyginami dalykai. Nezinau kaip tau, bet man back-stabing cunts yra zemiausias levelis, i koki zmogus gali kristi… Dauguma blogeriu bando apsimesti, kad tai “pirstelejimas blogosferoje”, bet tai pirstelejimas??? really??

     • buržujus

      kriu,
      o štai į šitą, kaip jau ir minėjau, aš giliau nesiveliu 🙂 Tai pasakys susitikimo dalyviai, kortos jų. Manęs tai nepalietė ir aš nemanau, kad ši tema verta mano laiko atskiram įrašui. Tapinas ir kiti jau seniai viską parašė ir perrašė. Nesuprantu, kodėl tai nesuprantama.

     • kriu

      Suprask… visi jaudinasi del internetu penktadieniais.. ar neteks dabar atsiklausti del kai kuriu “memiu”? 😉

     • buržujus

      Būtų naivu taip galvoti, kriu. Labanakt.

     • kriu

      labanakt

 9. Martynas

  man keisčiausia, kad blogeriai pasimovė ant seno kaip politika metodo, katrą gal Vėsaitė kokiam meme perskaitė. Linkolnas pasakė commonsensą, kad nugalėti priešus reik paverčiant juos savo draugais. Bet nebūtų taip blogai, jei kažkokie tinklaraštininkai, būdami neorganizuoti kleckai, pasimautų ant Linkolno. Jie pasimovė ant Vėsaitės. Pastaroji pasinaudojo statusu ir padėjo tašką šitoj b#!&bienėj, kurią labai niežtėjo nuo pradžių vadinti kokia tai naujosios žiniasklaidos aušra. Bet dėl tų pačių tinklaraštininkų negebėjimo būti konstruktyviais ir profesionaliais (tai čia šito blogo autoriui mažiausiai taikoma), pavadinimas, bent jau mano galvoj, Grebenščikovo žodžiais tariant, ėmė dėliotis link “sifilis siauram rate”.

 10. Leo Lenox

  Jei einate blogerių atsiliepimų į delfį, jums mažai kas begali padėti… Gal nebent commonsense.lt prezentacija įkvėptų minčių. Bet šiaip labai abejoju.
  Radijo laidų klausytis irgi į televizorių sukatės? 🙂

  • Leo Lenox

   Beje, labai įdomu klausytis atsiliepimų apie rungtynes žmonių, kurie jose nebuvo. Toks keistas apima jausmas, ar mane vieną taip?

 11. Ingrida Šimonytė

  Na taip, rungtynėse nebuvau. Visgi, kaip ten bebūtų, “kvietė”. Tiesa, keistai “kvietė” – labiau atrodė, kaip mokesčių inspekcijos iškvietimas laikraštyje nerandamam pagal adresą mokesčių mokėtojui, bet vistiek. Geri žmonės parodė. Taigi, nuoskaudų, ar kaip čia buvo pavadinta, lyg ir neturėčiau dėl ko turėti. Priešingai, turėčiau, matyt, jaustis pakylėtai, kad ponia Vėsaitė mane pakylėjo į “blogerius” ir ištrenkė iš politikų 🙂 Nustebino “kvietimu”, žinoma, nes dar nė viename savo įraše ponios Vėsaitės neminėjau, o memų kūrimui neturiu talento. Bet juk Beata turbūt irgi ponios Vėsaitės kulinarinių talentų nenarstė.
  O va mintis eiti nekilo nė vieną milisekundę. Žinoma, turint mintyje, kad susitikimas buvo organizuojamas kaip “taikomasis-susipažintinis iš arčiau”, man tam, kad apskritai turėčiau galimybę susipažinti su ponia Vėsaite, reikėtų pirmiausia patekti į car accident, po kurio likčiau visiškai be atminties ir nebegalėčiau atminti turiningų disputų makroekonominiais ir viešųjų finansų klausimais apie tai, kaip pinigai atsiranda tiesiog iš nieko, todėl reikia mažinti mokesčius, didinti valstybės išlaidas (Keinsas taip sakė) ir nesiskolinti ir įmanoma visa tai darant neplyšti per klyną… Na bet tiek to. Dar keisčiau nuteikė “nenatūralioji atranka” – blogeris Šimašius netinka, nes, matai, politikas, du žurnalistai su žvaigždute (neneigiu, kad neeiliniai, bet visgi?) tinka.. Bet visa tai “mūra”, taip sakant. Nors iš manęs “blogerė”, kaip iš š… rutulys, visgi, visi motyvai, dėl kurių ir būdama blogere būčiau nėjusi, yra Andriaus įraše. Gal dalyviai taip ir nesijaučia, bet kažkodėl perskaitytose reliacijose iš susitikimo back’uose skamba gera mina žaidimui, kuris pasirodė nekoks. “Mes paaiškinom, ką jie ne taip daro, parodėm grafikų, jie klaUsė, žadėjo daryti taip, o mes kontroliuosim, pamatysit”. Žinoma, pamatysim.

  • q

   dar prideti reiketu “internetines gedos” dumu uzdanga seimo aplinkosaugos komiteto posedziui del skaluniniu duju

  • Leo Lenox

   Ar neturėtų pasibaigti komentaras po „Na taip, rungtynėse nebuvau“?.. Nieko pikto, tik klausiu.

  • Kazanova

   Visi laukė iš mistinių blogerių kažko šokiruojančio, o gavosi susitikimas su 5 klasės moksleiviais. Klasės auklėtojas AK bandė prieštarauti, kad ekskursijos tikslas buvo ne tas, bet moksleivius užlūliavo ministrės žavesys. O šis kalbėjimas apie tai kaip “ji kvietė, bet mes nėjom nes blablabla” tik puoselėja Birutės-blogger-puppet master mitą.

 12. Pingback: Komjaunimas.lt » Blog Archive » Skaldyk ir valdyk

 13. Pixelless

  Goblino verstas “Snatch” būtų dar riebesnis ir aiškiau išreiškiantis rašančiųjų situaciją.

 14. Pingback: Susitikau su ministre. Davė sausainių. « Žymantas Baranauskas

 15. =G=

  Pinigai atsiranda iš Vėsaitės, ne iš niekur.

 16. Zbygniewas Pivacijus

  Ar Jūratei pavyks sumenkinti Vėsaitės nekompetenciją -bus matyt, bet vietos interpretacijoms – apstu.
  Antai, Side Effect ant FB sienų jau atskleidinėja, neva, buvus žydų sąmokslą, o nuojauta kužda, kad “Dvyračo žynios” toj skelbs R. Rabinovičiaus casting’ą 😉
  Visgi, show pavyko, vien todėl, kad matyti užuominos į tęstinumą.

 17. Nesvarbu

  Gal ir gerai, kad Simonyte nesiteike ateiti, kazkam daugiau sausainiu kliuvo. Cia is pozityvios puses ziurint..

  • Ingrida Šimonytė

   wrong assumption – su manim ar be manęs kitiems sausainių lieka tiek pat.

 18. Artūras Račas

  Susitikimo su B.Vėsaite komentuoti negaliu, nes nebuvau, bet dabar, susipažinęs su atgarsiais ir naujai paiškėjusiais faktais, pritarčiau Andriui, kad viešųjų ryšių prasme Vėsaitė sužaidė gerai. Commonssense pasirodė kaip A.Bačiulis.

  Bet man labai buvo įdomu išgirsti, kaip gerbiama I.Šimonytė apgailestauja, kad B.Vėsaitė ją “ištrenkė” iš politikų. Lyg ji kada nors būtų buvusi politike… Gerbiama Ingrida, juk buvote vykdytoja ir pati daug kartų apie tai esate sakiusi. Nejau būsiu kažką praleidęs?

  • Giedrius

   Išmoderokite, prašau, šitą spamą, o tai atrodo, kad kažkoks paranoiškas garbėtroška su savo srūtomis gviešiasi visus internetus apdrėbti…

 19. Pingback: Vėsaitės klausimu

Scroll to top