"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Viešojo rašymo kliūtys ir barjerai. Žaliems.

Šiemet kaip niekada sulaukiu daug kvietimų į studentų, jaunimo ir moksleivių renginius. Tai labai smagu, gaila, kad daug kur nepavyksta sudalyvauti, nes ir taip jau pastaruoju metu rimtai bendrauju su saitu cheapclones.com dėl galimybės klonuotis.

Bet šiaip norėčiau draugiškai patarti kelis dalykus kai kuriems rašantiems ir kviečiantiems daugiau mažiau žinomus žmones į savo renginius. Toks savotiškas “Invitations for Dummies” 🙂

1. Rašykite konkrečiai, kada renginys, koks renginys, kas ten bus ir ko tikimąsi iš pranešėjo. Nerašykite taip, kad man skaitytųsi:  „mes čia tipo organizuojam tokią konferenciją nu ale žiniasklaida, politikai, ten stalas apskritas bus nu. Nelabai žinom, ką darom, bet gavom iš ES šaibų, tai darom nu. Tai kviečiam, jei reikės daugiau info tipo rašykit ar kažką“.

2. Nerašykit visiems kviečiamiesiems „copy-paste“ tipo vieno laiško, nes tai atvirkščiai proporcinga norui dalyvauti. Nes moment of truth – taip, mes galime atskirti, kada laiškas adresuojamas konkrečiam asmeniui, o kada tai yra mass mailas. Aišku, dar juokingiau gauti kvietimą „jūs, kaip jaunas politikas, esate pavyzdys visuomenei“

3. Vis dėlto žmonės atvažiuoja pas jus be jokio honoraro, skiria savo laiką, dar kelias dienas ruošiasi, kad būtų įdomu jūsų auditorijai. Tai nerašykite taip, kad atrodytų, jog suteikiate jam baisią garbę: „nusprendėme pasirinkti jus“ ir panašiai.

4. Atidžiai tikrinkite, kam adresuojate pakartotinius atsakymus. Esu gavęs tokio turinio laišką: “Tapinas, gyvatė, laužosi, tipo dar nežino, ar galės. Ką darom?”. Į jį atsakiau: “Čia gyvatė rašo…”. Neįstumkite savęs į tokias situacijas, nes po to labai sunku iš jų išsisukti.

5. Na, ir būtų taip pat neblogai prisistatyti, nes ir tai ne visada pavyksta. “Čia studentai rašo” – ne kažką…

Aišku, čia išimtys iš taisyklės, bet ir viešojo kalbėjimo, ir viešojo rašymo kai kam dar reikėtų pasimokyti.

One comment on “Viešojo rašymo kliūtys ir barjerai. Žaliems.

Čia yra vieta komentarams
  1. Tapinas Gyvate

    Shevron tau padekos!

Scroll to top