"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Deklaruodami šeimos vertybes konservatoriai kažką rodo tėvams. Ar tik ne pirštą?

 

Kažkada jau rašiau apie, mano nuomone, visiškai idiotišką Kino įstatymo punktą, kuriuo į N13 ir N16 pažymėtus filmus net ir su tėvais yra neįleidžiami tokio amžiaus dar neturintys vaikais. Taip dvylikamečiui vaikui yra užkertamas kelias pasižiūrėti naujausią Bondo filmą, o penkiolikmetė paauglė negali legaliai pamatyti „Brėkštančios aušros“. Šiuolaikinių technologijų amžiuje toks draudimas yra ne tik nepagarba tėvams, bet ir visiškas anachronizmas.

Keli sveiko proto Seimo nariai praėjusią savaitę pateikė svarstyti įstatymo pataisas, pagal kurias į tokius filmus vaikai galėtų eiti tik lydimi tėvų. Pataisos būtų parodžiusios, jog mūsų parlamentas dar nėra visiškai nuvertinęs šeimos instituto ir palieka šį bei tą spręsti tėvams.

Pataisos buvo atmestos ir netgi negrąžintos svarstyti. Iš esmės – Drąsos kelio, lenkų rinkimų akcijos ir…TS-LKD pastangomis. Du pirmaisiais dviems dar daugmaž viskas aišku, o ką norėjo pasakyti tradicinės stiprios šeimos vertybes esą ginantys konservatoriai? Jų nuomone, tėvai nėra įgalūs spręsti, kaip jie nori leisti laisvalaikį su savo vaikais? Konservatorių nuomone, geriau tegu tėvai būna viename kambaryje, o vaikai kitame kambaryje žiūri parsisiųstas nelegalas tų filmų kopijas? Nuo to geriau bus kam? Šeimai? Kino teatrams? Dar kažkam?  Jų dėka aš negaliu nusivesti savo vaikų į naujausią Tomo Cruiso filmą ar į „Sielonešė“, dėl kurios alpėja viso pasaulio paaugliai.

Konservatoriai jau dalijasi portfelius kitai kadencijai. Jų taikinys – jauni profesionalai, gaunantys aukštesnes pajamas, gyvenantys miestuose ir tradicinėje šeimoje auginantys ne po vieną vaiką. Tai norėčiau paklausti ir jaunosios konservatorių kartos atstovo Pauliaus Saudargo, ir šešėlinio kultūros ministro Manto Adomėno ir kitų progresyviųjų Facebooke besireiškiančių konservatorių – nemanote, kad po tokių sprendimų, kuriais prikišamai parodote, kokiais idiotais mus laikote, jūsų jaunasis elektoratas parodys jums vieno piršto ženklą?

Comments are closed.

Scroll to top