"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Galvoju, kad galvoju. Prezidentė, liberačai, festivaliai, greitukai ir puslapių uostymas

1.  Prezidentė ir IKEA

Prezidentei atidarius IKEA parduotuvę viešojoje erdvėje kilo kipišas. Kaip čia dabar – prezidentė ir parduotuvė. Kas ta parduotuvė, žuvėdų baldžiai. Dar labiau papiktino žmones prezidentės akcentas, jog tai skaidrus verslas. O jau lietuviai, reiškia, neskaidrūs, reiškia, jų įmonių nereikia atidarinėti. Tai jau kaip ir spjovė Prezidentė lietuviškui verslui į veidą. Sodriai taip.

Na, rėkimas vardan rėkimo. Ir skilčių rašymas patingėjus paprasčiausius faktus surinkti. O aš nepatingėjau pažiūrėti, ką Prezidentė atidarinėjo per pastaruosius metus

–         Vilniaus knygų mugę. Lietuviškų leidėjų verslo apogėjus

–         Atnaujintą Girstučio baseiną, prie kurio darbavosi Lietuvos verslas

–         Didžiausią Lietuvos verslo organizuojamą IT konferenciją „Login“

–         Naująją Vilniaus Universiteto biblioteką, aplink kurią Saulėteko slėnyje iškils kiti verslo klasterio pastatai

–         Brolių Vizbarų lazerių laboratoriją „Brolis Semiconductors“. Mūsų fizikų išėjimas į pasaulį

–         Vokietijos ūkio apdovanojimus, kuriuos gauna inovatyviausios į Vokietiją eksportuojančios lietuviškos įmonės

–         Lietuvos-Turkijos verslo forumą

–         „Metų vadovas 2012“ apdovanojimų ceremoniją

–         Sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremoniją

–         „Žinių ekonomikos forumo apdovanojimus“

Mažai? Manau, kad daugiau nei pakankamai. Tad nereikia lia lia apie tai, kad Prezidentė nekreipia dėmesio į Lietuvos verslą, o domisi tik švedais ir norvegais.

Aš galvoju: Jeigu esate verslininkas, investavote į kokią nors kietą gamyklą, sukūrėte darbo vietas, tai gal nepasikuklinkite išsiųsti kvietimą į atidarymą Prezidentei. Nes kartais norint laimėti loterijoje reikia bent bilietą nusipirkti

2. Liberačai

Na, atsiprašau, bet niekaip kitaip negaliu galvoti apie Liberalų sąjūdį ir jų naująją žvaigždę – R.Ačą. Sujudimas kilo neprastas, įdomiausia buvo stebėti pačių liberačų blaškymąsi – vieni mušėsi į krūtinę, kiti tvirtino, kad vis tiek mes geriausi, treti sakė, kad nepaisant Ačo mūsų valanda dar ateis. Šiaip jau socialinę žiniasklaidą mėgstantys liberačų vadai tylėjo kaip vandens prisisiurbę, tik Eligijus Masiulis paskelbė atvirą laišką, kurį net ir perskaitęs tris kartus nesupratau, ką jis norėjo pasakyti. Išstojo netgi naujasis liberačas Antanas Guoga, kuris kažką paneigė. Nesupratau, ką. Kad grandinėje Guoga-Valančiūnas-Ačaitė-Ačas jis nedalyvauja ar kažkaip.

Aš galvoju: Liberačams patinka būti socialinės medijos darlingais, bet pasidaro labai nesmagu, kai šita pati medija atsigręžia prieš juos. Tada FB vieni kvailiai sėdi, ir niekam jie nesvarbūs, ir veidrodžiai kreivi, ir mes vis tiek laimėsim.

3. Karklės festivalis

Buvo gerai, nors gal ir ne visiškai mano arbatos puodelis. Aplink tiek visko daug, kad kartais pradeda atrodyti, jog veiksmas dėl veiksmo vyksta. Gerąja prasme ištaškė G&G Sindikatas, blogąja – neaiškaus plauko apsauginiai, kuriems labai, na labai, norėjosi pasirodyti svarbiems ir dideliems. Kaip tas Ozo burtininkas Gudvinas didysis ir baisusis.

Aš galvoju: jeigu susirinkęs jaunimas turėjo klausinėti aplinkinių, apie ką dainuoja „Leningrad“, bet viso festivalio metu aplink liejosi tik rusiški matai, tai kodėl jie vis dėlto taip įsimylėję rusiškus, o ne angliškus keiksmažodžius. Kartos keičiasi, o keiksmažodžiai lieka. Keista. Turbūt ant paskutinio lietuvio kapo bus iškalta „Paskutinis, Bl..“

4. Populiarios knygos

Kiek galime tikėti perkamiausių knygų dešimtukais knygynuose? Pavyzdžiui, „Vagoje“ negrožinės literatūros topo pirmoje vietoje jau du mėnesius karaliauja Ilja Laursas. „Pegaso“ tope jo nė padujų. Ar taip smarkiai skiriasi skaitytojų demografija – į „Vagą“ renkasi išsilavinęs kultūringas ir apsišvietęs verslo elitas, o į „Pegasą“ – na, tie tokie, žinot, kur „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“ ir „Vilko valandą“ skaito? Ar tai yra dėlto, kad Ilją Laurą išleido ta pati „Vaga“ ir tai vis dar veikiantis reklaminis triukas?

Aš galvoju:  Aš tai netampa skaitytojų apgaule? Juk realių pardavimų skaičių tai niekas neparodo. O magnetas pirkimui yra įspūdingas ir ne visai sąžiningas.

5. Greitųjų kreditų užsakymai

Lietuvos bankui sugriežtinus sąlygas tokių grubių reklamų gal ir sumažėjo, bet per visas skyles šitie parazitėliai pradėjo straipsnių serijas – kokie mes vargšai, kaip mus skriaudžia, kaip suvešės nelegalūs skolintojai ir panašiai. Ajajai, gelbėkit mus, kultūros ir sporto rėmėjus, geroji žiniasklaida. Šiandien suskaičiavau mažiausiai dešimt straipsnių portaluose, kurie prašyte prašosi užsakymo numerio, bet jo nėra.

Aš galvoju: Atsiranda projektų, skirtų kovai su greitaisiais kreditais, tokių kaip „Atsisakyk greituko“, bet yra kita bėda – už jų kyšo didelės ir storos kredito unijų ausys. Nepriklausomai nuomonei vietos mažai ir vienas mano tikslų šiemet „Pinigų kartoje“ – aiškinti, kartoti, kartoti ir aiškinti, kokios siurbėlės yra greitųjų kreditų verslai. Just don‘t do it.

Šį kartą tiek mano galvojimų, kad galvoju, o pabaigai vėl citata

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Audronė Pitrėnienė atidarydama didžiausią Baltijos šalių knygyną „Pegasą“:

„Man patinka popierinės knygos, man patinka versti knygos puslapius, užuosti jų kvapą“

 Aš galvoju: Jūs ne popierius uostykit blin, o PVM lengvatas knygoms pasvarstykit ir truputį kultūros prioritetus pertvarkykit, kad knygos pigesnės būtų ir į didžiausią pasaulyje knygų mugę Lietuva galėtų bent vieną rašytoją nusivežti.

Iki kitos savaitės 🙂

5 comments on “Galvoju, kad galvoju. Prezidentė, liberačai, festivaliai, greitukai ir puslapių uostymas

Čia yra vieta komentarams
 1. Arnas

  Simboliška, kad paskutinėje pastraipoje taip pat rikiuojasi rusiškas matas 🙂

  • Justina

   http://www.vaga.lt/top10 Vaga turi du topus, grožinės literatūros ir negrožinės. Tai Ilja yra – negrožiniame, o grožiniame ir vagoje karaliauja atspalviai.

 2. Tadas Litevka

  Prezidentė atidarinėjo forumus, bibliotekas, valstybinės (baseinas) reikšmės objektus ir t.t. Ikea yra privati, visiškai komercinė vieta. Kol kas nematau Grybauskaitės atidarinėjant Akropolį Vilniuje. Gal todėl ir atrodo pikta 🙂

  • Litevkai

   Kai buvo atidarytas akropolis, prezidentė dar nebuvo prezidentė. Ar ji turėtų jį sugriauti, kad pagal tamstos norus galėtų atidaryti?

  • Justinas

   Tiesiog lietuvių verslininkai (na, gal ne Maximiniai) yra kuklesni. Nei jiems ten reikia kad prezidentė pas juos reklamuotųs, nei ką.

Scroll to top