"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Žalgiriečiai, žalgiriečiai, hei, hei!

Trumpai apie vakarykštį tūsą.

Rungtynės. Buvo puiku žiūrėti tokį kokybišką lietuvišką futbolą, kokio jau seniai nemačiau.

Atmosfera. Irgi labai gerai. RB tribūna beveik nenutilo, vyravo tokia camaraderie aplinka, ypač kai visi kaip vienas atsistodavo, jeigu Žalgirio ataka eidavo dešiniuoju kraštu. Žinoma, paradui vadovavo į Vakarų tribūną iškraustyti ultros, turėję nustebinti visokius VIPus savo fajeriais ir vėliavomis

Išėjikai. Šį kartą labai skubančių išeiti iš stadiono likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos beveik nebuvo ir tai labai smagu, nes išėjikai yra kažkokia Dievo rykštė.

Lenkų sirgaliai. Neskaitant kelių provokacinių paruoštų skanduočių šiaip buvo gražu. Skirtingos skanduotės, įvairi surepetuota choreografija – nuo dviejų grupuočių susišūkavimo iki inscenizuotų „muštynių“ ar vienu metu uždegtų „fajerių“. Drįstu teigti, kad repertuaras buvo platesnis nei „Žalgirio“ ultrų, nors jų tribūnoje įspūdingai atrodė didžiulės žaliai baltos ir trispalvės vėliavos.

Pamokos. Labai įdomiai atrodė lenkų fanų skaitomos paskaitos savo žaidėjams. Įdomu, ar tai vyksta po kiekvienų rungtynių, nes „Lecho“ legionieriai atrodė gerokai pasimetę. ir nesuprantantys, kas čiq vyksta.

Policija. Darbą atliko beveik nepriekaištingai. Susikaupę, bet ramūs, nesidraskantys ir tiksliai žinantys, ką ir kaip daryti. Savotiškai tik nuskambėjo teiginys, kad konfliktą prie Aušros vartų išprovokavo lietuviai. Reikia suprasti, kad lenkai susikaupę meldėsi, prašydami Ostrabramos mergelės paramos, o lietuviai skandavo “Lietuva” ir taip sutrikdė maldą?

Stadiono apsauga. Eilinis fiasko. Į stadioną patekom per 45 minutes, kadangi apsauginiai sukūrė kažkokį farsą – ilgus koridorius prie metalinių vartų, į kuriuos leisdavo tik po kelis žmones ir su didelėmis pertraukomis. Kodėl? Vienintelis pasiektas tikslas – suerzinti žmonės. LFF stadionas ir toliau išlieka logistikos košmaras.

Žiniasklaida. Po tiek įdėtų pastangų pučiant burbulą, kurstant ir kiršinant, liko faktiškai be sensacijų.

Procentai. Vis dėlto manau, kad Zubas teisingai įvardijo procentus – 30% patekti į kitą etapą, bet supainiojo komandas. „Lech“ vis tiek turėtų būti laikomas favoritu.

O bendrai – nuostabus futbolo vakaras, primenantis senus gerus laikus.

Nuotraukos autorystė: www.sportin.lt FOTODIENA/A.Pliadis

Comments are closed.

Scroll to top