"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

TV serialai šeimai. Keturi viename

Žmonės sako, kad sėdėjimas prie televizoriaus bukina. Ir jie faktiškai principialiai visiškai teisūs. Tačiau šiek tiek pasistengus galima padaryti taip, kad televizoriaus žiūrėjimas taptų naudingu užsiėmimu. Ir netgi naudingu – keturi viename.

Aš, žinoma, kalbu apie TV serialus. Aukštos kokybės, gerai padarytus amerikietiškus ir britiškus TV serialus, kurie ne visada pasiekia mūsų televizijas. Arba pasiekia beviltiškai pasenę. Arba kaip benamai katinai iškastruoti vertėjų („Sostų žaidime“ per BTV, aš žiūriu į tave, Žiemakryti).

Ir šį kartą rašau apie serialus visai šeimai, kuriuos matau keturias naudas viename.

 1. Kokybiškai praleistas laikas su savo vaikais

Aišku, pasivaikščiojimas po Nacionalinį muziejų ar „Tomo Sojerio“ skaitymas garsiai galbūt yra dar naudingesnis, tačiau neretai tėvo ir jo atžalų nuomonės (ypač pirmuoju paminėtu atveju) gerokai išsiskiria. O štai TV serialus bent jau maniškiai žiūri mielai, klausinėja, kada žiūrėsim kitą seriją, ir atkakliai derasi, kad iki miego laiko dar būtų galima drauge pažiūrėti vieną seriją.

Juo labiau, kad galima parinkti tokį serialą, kuris puikiai tiks ir suaugusiems, ir vaikams.

 2. Serialai šiek tiek panašūs į knygų serijas

Vaikai susigyvena su serialo veikėjais, jiems įdomu po serijos aptarti vieno ar kito veikėjo poelgio motyvus, prognozuoti, kaip veiksmas vystysis toliau ir drauge linguoti galvas, kai serialo scenaristai visus mus išduria kaip…na, kaip mažus vaikus. Vadinasi, visuomet yra apie ką pasikalbėti.

 3. Aš tobulinu savo anglų kalbos ir sinchroninio vertimo žinias

Serialus mes žiūrime tik originalo kalba ir su angliškais subtitrais. Man tai dar viena proga pašlifuoti anglų kalbą, kadangi žiūrime nestabdydami ir turiu suspėti realiu laiku versti vaikams, kas yra kalbama seriale. Jie ir patys nemažai supranta, bet sako, kad vis tiek smagiau girdėti tėvų balsus. Tai nėra labai lengvas darbas, paprastai sveikatos užtenka kokioms dviems serijoms, tačiau anglų kalbos tobulinimui  – tiesiog nepamainomas įrankis. Pabandykite, gal iš pradžių nebus lengva, bet įpratus galima įsivažiuoti. Be to, pradžioje galima neversti sinchroniškai, o iš kelių sakinių trumpai nupasakoti veiksmo esmę. Ir rinktis tuos serialus, kur mažiau kalbų, o daugiau veiksmo.

4. Gerėja ir vaikų anglų kalba

Jie nuolat girdi anglišką balsą, kartais užmeta akį į subtitrus ir po to tuoj pat gauna vertimą tėvų balsu. Žodžiai ir netgi atskiros frazės išlieka ir įsitvirtina galvelėse. Ir aš nebesistebiu, kai pusryčiaujant mano dešimtmetis mesteli sakinį, kad mokykla yra “completely inescapable”.

Todėl rekomenduoju visiems, turintiems paties įvairiausio amžiaus vaikų pabandyti tokį laisvalaiko būdą – bus gerai ne tik vaikams, bet ir jums patiems. Tik patarimas – nebandykite komedijų. Kas juokinga mums, beveik niekada nejuokinga mūsų atžaloms. Kol kas.

O pabaigai mano rekomenduojamų šeimyninių serialų sąrašas, kuriuos vaikai tikrai žiūrės išsižioję ir kurie pakankamai ilgi, kad jų pakaktų ilgiems vakarams

 Su mažesniais vaikais:

 Merlin  (jaunųjų burtininko Merlino ir būsimojo karaliaus Artūro nuotykiai Pendragono dvare, 5 sezonai)

Sinbad (klasikiniai jūreivio Sinbado nuotykiai, 1 sezonas)

Legend of the Seeker (fentezi serialas pagal rašytojo Goodkindo romanus, 2 serialai)

Su didesniais vaikais ir paaugliais:

Arrow (apie komiksų superherojų – neprašaunantį lankininką, prasidės 2 sezonas)

Supernatural (du broliai kovoja su antgamtinėmis jėgomis, 9 sezonai)

Falling Skies (Žemė po ateivių invazijos ir likusių žmonių pasipriešinimo kova, 3 sezonai)

Defiance (Žemėje mėgina sugyventi devynios ateivių rasės, baigtas 1 sezonas, bus antras)

Under the dome (nedidelį miestelį atkerta nuo viso pasaulio paslaptingas kupolas, baigtas 1 sezonas, bus antras)

Grimm (brolių Grimų pasakos pasirodo buvo ne pasakos, o įspėjimai apie žmonėmis apsimetančias pabaisas ir jų medžiotojus – Grimus)

Lost (pristatyti turbūt nereikia?)

Battlestar Galactica (kosminiuose laivuose gyvenančių žmonių kova su jų planetą sunaikinusiais robotais)

Stargate SG1 ir kiti spinoffai (desantininkų būrys atranda būdą, kaip keliauti po galaktiką ir įsivelia į tarpgalaktinius karus)

Revolution (pasaulyje paslaptingai išnyksta elektra)

Agents of SHIELD (dar tik debiutuos šiemet, dar vienas serialas apie superherojus)

9 comments on “TV serialai šeimai. Keturi viename

Čia yra vieta komentarams
 1. Telemanas

  „Under the Dome“ sezonas nesibaigė, viena serija dar liko. O šiaip tai dar į šeimyninę temą „Friday Night Lights“ tiktų. Įdomus, lengvas, turi ir sporto, ir labai daug linksmų scenų.

 2. Eglė

  Aš dar noriu parekomenduoti Avatar: The Last Airbender (animacinis, 3 sezonai, NEmaišyti su baisiu filmu).

 3. Arnoldas_A

  Ką pastebiu jaunimėllio bendravime, – tai didelis kiekis anglicizmų šnekamojoje lietuvių kalboje. Suprasčiau – emigrantų vaikai, bet kai taip kalba Lietuvoje gimę užaugę…. tai ką žinau. Gal kartais tiems vaikams tos anglų kalbos kiek per daug?

 4. Vytautas Silinskas

  Esant itin mažam net nebūtina, kad kažkas verstų. Asmeniškai rusų kalbos išmokau gūdžiame Lietuvos kaime, kur rusakalbio net nebuvau sutikęs. Tiesiog žiūrėdamas TV mokiausi šnekėti rusiškai, o bendraudamas su tėvais mokiausi lietuviškai. Pamenu, kad pažiūrėjus animacinį filmuką po to negalėdavau atsiminti kuria kalba žiūrėjau. Gaila, kad vėliau primiršau (neberodė nieko rusiškai).

  Nemažai bendraamžių taip pat išmoko ir anglų kalbos.

 5. Augustė

  Ir būtinai, būtinai reikia paminėti “Doctor Who”. Britiškoji tradicija supažindinti vaikus su šiuo serialu, kurį drąsiai galėčiau pavadinti vienu iš geriausių mokslinės fantastikos žanro serialų. Tikrai ne be priežasties šitas serialas šiemet švenčia 50-metį. Labai gaila, kad šis serialas Lietuvoje menkai žinomas.

 6. Mummy pig

  O mes kartu ziurim angliska Peppa Pig su maziais. Angliskai 😉 Juokinga buna visiems. Rekomenduojam 😉

 7. Loreta

  Mūsų šeima, kai lieka laiko po darbų ir būrelių irgi labai mėgsta vakare pažiūrėti kokį serialą. Vaikams tai labai patinka (6 ir 11 metų). Vieniems smagu žiūrėti, bet su tėvais šimtąkart smagiau. Kartą nugirdau, kad net draugėms giriasi 🙂

 8. Gediminas

  Nežinau ponaiti ar pastebėsit šitą komentarą, bet kaip didelis serialų gerbėjas, siūlyčiau naudoti puslapį http://episodecalendar.com/calendar
  Tiesiog tobulas puslapis serialų fanatams, Susidėlioji žiūrėtus šiuo metu žiūrimus ir niekada nepraleisi nei naujo sezono premjeros, nei naujos dalies.
  Enjoy;)

Scroll to top