"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Mūsų valstybės ir laisvės kaina – vienas litas

Mūsų superpatriotai dažnai egzaltuotai klausia „o kiek kainuoja mūsų laisvė ir mūsų valstybė?“. Suprask, labai daug. Daugiau nei vidutinis atlyginimas. Daugiau nei du vidutiniai atlyginimai. Daugiau nei milijonas. Gal net apskritai neįkainojama.

O aš atsakau paprastai – mūsų laisvė ir mūsų valstybė kainuoja vieną litą.

Litą, kurį sutaupote važinėdami koloradų vabalų spalvomis taksi automobiliais. Taip, Paulius Kovas išlipo iš jų automobilio, bet anksčiau jų aferos nemokant mokesčių, perregistruojant įmones, jų dušmanizmas ar visą kelionę bliaunanti Russkoje Radijo nekliudė naudotis jų paslaugomis, nes modernūs nesmirdantys taksi, kuriuos galima išsikviesti internetu ir klausytis norimos muzikos, yra per brangūs ir eina jie sau su tokiomis kainomis

Litą, kurį sutaupote prisipildydami savo automobilių bakus kontrabandiniu benzinu, nes legaliai piltis skandinaviškose kolonėlėse per brangu ir eina jie sau su tokiomis kainomis

Litą, kurį sutaupote kitam keleiviui palikdami savo viešojo transporto talonėlį arba sau, jei pavyksta pavažiuoti zuikiu, nes ką ten, juk tik viena stotelė, o bilietai brangūs ir eina jie sau su tokiomis kainomis

Litą, kurį sutaupote gaudami bet kurią paslaugą, kai meistras gudriai pamirksi ir sako, gal popierių nereikės, tada bus pigiau? Nes dar mokėti ant viršaus PVM yra visiška nesąmonė ir eina jie sau su tokiais mokesčiais.

Litą, kurį sutaupote mobiliuoju telefonu nepaskambinę 112 tarnybai, kai pro jus pavojingai manevruodamas ir 40 kilometrų viršydamas greitį prašniokščia erelis. Galbūt kitoje pėsčiųjų perėjoje jis užmuš būsimąjį daktarą, išrasiantį vaistus nuo vėžio. Nes ką ten su tarnybomis terliotis, po to važiuok, duok parodymus, vis tiek niekas nepasikeis.

Litą, kurį sutaupote nevažiuodami į kitą miesto galą balsuoti rinkimuose, nes ko ten trenktis, kai vis tiek nuo manęs nieko nepriklauso. Ir brangu, ir laiko gaila ir apskritai eina jie sau.

Litą, kurį sutaupote pirkdami prekes, pagamintas šalyse, kurios niekada nebuvo mums nei draugai, nei pakeleiviai, ir nepirkdami mūsų sąjungininkų ir draugų prekių. Nes nesąmonė kažkoka taip čia šalimis dalintis, nes vis tiek nieko čia nepasikeis.

Ir dar daug kitų litų…

Mūsų laisvės ir mūsų valstybės kaina. Vienas litas. Tiek mažai. Ir tiek be galo daug.

2 comments on “Mūsų valstybės ir laisvės kaina – vienas litas

Čia yra vieta komentarams
  1. Dali.us

    Parasyciau as komentara.. bet blogo autorus vistiek ji nucenzuruos, tai kam vargintis ?

  2. Vidas

    Oi, kiek taikliai kartų durta ir pataikyta…

Scroll to top