"Paradui vadovausiu aš!" - Ostapas Benderis

Lvovas. Trumpo savaitgalio trumpas gidas

Turbūt nieko nenustebinsiu pasakęs, kad Lvovas yra nauja ir labai madinga kryptis keliaujantiems lietuviams, kurie nori smagios ir greitos kelionės. O kaip kitaip? Pigus tiesioginis skrydis, kuris trunka vos kiek daugiau nei valandą, puikus dienų sudėliojimas – penktadienį po darbo į lėktuvą, pirmadienio naktį grįžti ir dar spėjęs pamiegoti, pirmadienį jau gali eiti į darbą.

Lviv old city panorama view at sunrise

Čia tiesiog trumpas asmeninių įspūdžių gidas po savaitgalio Lvove.

Kelionė: Skrydis kainavo 50 eurų žmogui ir tai panašu į vidurkį, kai kada kainos užkyla iki 100, o yra pirkusių ir už 15 eurų. Atskridus taksi su malonumu jus nugabens iki centro už 4 eurus.

Viešbutis: Nebent esate visiškai biudžetinis keliautojas, Lvovas turi puikių pasiūlymų. Mes gyvenome pačiame pačiausiame centre su vaizdu į Rynok aikštę svečių namuose „On the square“ ir per Booking sistemą mokėjome už dvivietį kambarį 50 eurų, tačiau tai jau laikoma gan brangu. Be problemų galima rasti pigiau, o ir tuose pačiuose mūsų svečiuose namuose sekmadienį tiesiog įėjusiam svečiui laisvas kambarys buvo siūlomas už 30 eurų.

onthe square

Programa: Dvi dienos yra sąlyginai nedaug, tad viską reikia išnaudoti maksimaliai.

Penktadienį atvykus ir numetus daiktus – kelias veda i „Kriivką“. Taip, rūsys patriotiškai kičinis, tačiau tas lvovietiškas kičas turi savo žavesio. Beje, Lvove angliškai kalbama beveik visur, tai kalbos barjero beveik neegzistuoja.

kriivka

Šeštadienis – Lvovas yra tarsi mažesnysis Vienos brolis, puikios kavos ir štrudelių miestas. Apskritai, tokios nedidelės kainos tiesiog įpareigoja geram gastronominiam turui. Ir pradėti dieną rekomenduoju nuo „Atlas“ kavinės Rynok aikštės kampe. Sotūs pusryčiai, šviežiai spaustos sultys, gera kava ir desertas jums kainuos apie 5 eurus.

atlas-cafe-lviv-ukraine

Tada pėsčiomis iki Aukštosios Pilies, kuri iš esmės net pilis, o šiaip kalnas, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas į Lvovą iš viršaus. O kur dar viliojanti galimybė nusifotografuoti su baltais balandžiais už 80 eurocentų.

highcastle

Nusileidus žemyn verta apsilankyti bent keliose iš centre esančių įspūdingų bažnyčių, o tada metas pietums. Jeigu paskutinis taškas yra armėnų katedra, tai visiškai šalia yra „Gasova Lampa“ restoranas su įdomia istorija, ukrainietiška virtuve ir lengvais alkoholiniais cheminiais eksperimentais.

Гасова лямпа

Po visko derėtų leisti skrandžiui pailsėti grįžus į Rynok aikštę ir visada pilnoje „Girtoje vyšnioje“ išgėrus lengvos vietinės trauktinės iš krištolinių taurių. Tai kainuos šiek tiek daugiau nei vieną eurą.

Tada prasukti lengvą ratą pagrindine Laisvės gatve dairantis į vietos amatininkų darbus, ragaujant šokolado ir meduolių, ir grįžti į viešbutį persirengti. Nes vakare laukia viena pagrindinių kultūrinių Lvovo atrakcijų – opera. Fantastiški senosios Austrijos-Vengrijos imperijos laikus menantys rūmai, puikus repertuaras ir labai neblogi kostiuminiai pastatymai.

opera

Bilietai prasideda nuo 3 eurų, bet jeigu jūsų kompanija didesnė – būtinai užsisakykite brangesnius bilietus arba rezervuokite visą ložę. Mes šešiese užsisakėme visą ložę už 80 eurų, atlikėjus galėjome faktiškai paliesti rankomis, o dar matėme ir visą veiksmą orkestro duobėje.

opera_lviv

Po operos – metas vakarienei. Viena geriausių gastronominių patirčių – „Mėsos ir teisybės“ restoranas. Rezervacijų nepriima, surasti gan sunku (mus vedė kvapai), o atradus reikės kokį pusvalandį palaukti, bet oi kaip verta.

meatandjustice

Mūsų stalas buvo nuklotas keturiais skirtingais keptų mėsų rinkiniais, karštomis, šaltomis, marinuotomis, žaliomis daržovėmis, bulvėmis, lavašais ir kitais garnyrai, plius alus, vynai, kavos ir desertai. Finale – apie 10 eurų žmogui.

Sekmadienis – pusryčiai toje pačioje „Atlas“ arba bet kurioje kitoje kavinėje, jos visos geros ir tada kelionė į Lichačiovo kapines. Kelionė nėra paprasta, nes vyksta kelių remontai ir prie pat kapinių turėjęs vežti tramvajus nudardena bala žino, kur, tada pasiruoškite pusvalandukui kelio pėsčiomis, bet juk tai vienas malonumas.

SONY DSC

Kapinės unikalios, nes reikia mokėti už įėjimą,bet tikrai verta, nes susipažįsti ne tik su Lvovo ir visos Galicijos praeitimi, bet ir su skausminga dabartimi, matydamas žuvusių ATO karių kapus.

Po to – jeigu jūsų kompanija mišri, galite nukakti į Forum Lviv prekybos centrą ir trumpam išsiskirti. Vyrai terasoje gurkšnoja alų ir kalbasi apie gyvenimą, o ponios turi progą išmėginti parduotuves, kur Ukrainos dizainerių kūriniai kainuoja kelis ar net kokius penkis kartus pigiau nei Lietuvoje. Ak, lagaminai tik po 7 kilogramus? Kažkaip nelabai kas kreipė didelį dėmesį.

Tada palengva grįžtama į centrą, galima aplankyti dar kelias bažnyčias ar muziejus ir metas paskutine vakarienei. Mes pasirinkome „žydų knaipę“ „Po auksine rože“. Įdomi patirtis. Knaipė be kainų, tad būkite pasiruošę rimtai derėtis, o gal net atlikti įvairias užduotis, kurios sumažins jūsų sąskaitą. Beveik aišku, kad vis tiek liksite lengvai išdurti, bet jeigu tokia pramoga jums prie širdies, vieną kartą verta išbandyti. Tada paskutinė kava ir štrudelis aikštėje ir taksi jau veža į lėktuvą. Pirmasis savaitgalis Lvove baigtas.

Kodėl sakau pirmasis? Nes neabejotinai bus dar ir daugiau. Mes tik pakrapštėme šio puikaus miesto paviršių. Galima užsisakinėti pusės dienos ekskursijas ar tyrinėti Lvovo kiemelius, ieškoti įdomių skulptūrų ar lankytis keistuose muziejuose. Galima pasiimti dienos ekskursiją po žymiąsias pilis arba vienuolynus arba Karpatų gamtos stebuklus. Galima užsisakyti degustacinius arba sveikatinimo arba degustacinius-sveikatinimo turus.

Galimybių nepaprastai daug ir Lvovas vis dar turi du didžiulius pranašumus – viskas čia tikrai pigu ir čia tikrai laukiami lietuviai. O ko daugiau reikia, kad norėtųsi grįžti?

P.S. Kadangi nelabai mėgstu ir nemoku fotografuoti, tai nuotraukos paimtos iš oficialių Lvovo puslapių ir Tripadvisor svetainės. 

Comments are closed.

Scroll to top